Dekanlık Ofisi

LİSANS - ÖNLİSANS ADAY ÖĞRENCİ

Dekanın Mesajı

Sanat, insanlık âleminin başlangıcından itibaren vâr olan, hayatımızın değerlenmesinde vaz geçilemeyen bir kuvvettir. “Sanatı, sosyal hayata rehber” olarak kabul eden Haliç Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, geçmişinden güç alan, ama asla geçmişte kalmayan ve donanımıyla kendini geliştiren köklü bir eğitim yuvasıdır.

Koşmakdan yaşamaya vakit bulamayan, devamlı yarış içinde olan ama hedefini göremeyen gençlerin kendilerini bulmaları, kabiliyetlerini keşfetmeleri için sanat, muhteşem bir sığınaktır. Fakültemiz bu düşünceyle eğitim vermekte, gençlerimizin geleceğe güvenle bakmalarını temîne çalışmaktadır. Zira bir insanın kendini tanıması, daha doğrusu kendini bulması, kendiyle barışık yaşaması hayatın hedefi olup ancak sanat yardımıyla kazanılır. 

Bu sanat dolu yolda bizlerle yürümeye, etrafımızdaki güzellikleri birlikte görüp görünür hâle getirmeye ve hayatını da kendini de sanatla zenginleştirmeye kararlı gençleri fakültemize bekliyoruz.

Bu duygularla; Fakültemize desteğini esirgemeyen Üniversitemiz Rektörlüğüne, fedakârane çalışmalarla her zaman iftihar edeceğimiz akademisyenlere ve bizlerle olmayı tercih eden kıymetli öğrencilerimize hayat boyu başarılar, sağlık ve sanat dolu ömürler dilerim. 

Prof. Dr. Fatma Çiçek DERMAN

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı