Fakülte Hakkında
  • HIZLI ERİŞİM
  • EN
  • captcha captcha

Tanıtım

1998 yılında kurulan Haliç Üniversitesi bünyesine 2004 yılında dâhil edilen Güzel Sanatlar Fakültesi, bugün Grafik Tasarımı ve 2006 yılında kurulan Tekstil ve Moda Tasarımı bölümleriyle eğitim vermektedir. Ayrıca 2007 yılında kurulan ve devam etmekte olan Fotoğraf ve Video Yüksek Lisans (tezli-tezsiz) programıyla, Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde 2 lisans ve 6 lisansüstü program mevcuttur. Fakültemiz, seçkin eğitim kadrosuyla yetiştirdiği gençler sayesinde kültür hayatımıza katkılarda bulunmayı sürdürmektedir.
 
Anlayış, hoşgörü ve karşılıklı sevgi-saygı ortamında eğitimli kadrolarının birikimlerinden faydalanarak “kendi tarzını” keşfeden yeni sanatçılar yetiştirmek gayesi başta olmak üzere, her gün bir evvelinden ileride, çalışan ve araştıran yeni sanatçı nesiller görmek, en büyük emelimizdir. 
Güzel Sanatlar Fakültesi etkinlikleri çerçevesinde sanat ve bilim dünyasında başarılı çalışmalara imza koymuş isimleri davet ederek çeşitli seminerler, konferanslar ve paneller düzenlenmektedir.
 
Üniversitemizde uygulamaya konulan “Sektörde Eğitim Programı”na isteğe bağlı olarak katılan öğrencilerimiz, staj döneminde iş hayatını yakından tanımak ve mezuniyet sonrası da iş bulma imkanını kazanacaklardır.
 
Fakülte bünyesinde, Erasmus değişim programlarından öğrencilerimiz ve öğretim üyelerimiz faydalanmaktadır. İsteyen öğrencilerimiz, diğer katılımcı ülkelerdeki üniversite ya da yükseköğretim kurumlarında Erasmus programı kapsamında eğitim desteği alabilmektedir.
 
Tarihden gelen birikimlerinin ilhamıyla, yaşadığı çağın bilincinde olan cesur ve sosyal sorumluluk sahibi sanatçılar ve tasarımcılar yetiştirmek ana hedefimizdir. Sanatın insan hayatına kazandırdığı olgunluk, duyarlılık ve hassaslık gibi üstün insanî özelliklere en fazla ihtiyaç duyulan günümüzde fakültemizin üstlendiği yük epey ağırdır. Bu yoğun tahsili bizlerle birlikte yapmak isteyen enerjisi yüksek,  sanata tutkun, araştırmacı gençleri bekliyoruz.